DIGGA, NEWS

System HALO w napędach Digga już w Polsce

Podczas targów maszyn budowlanych eRobocze Show, 11 września w Lubieniu Kujawskim miała miejsce premiera  HALO – innowacyjnego systemu pionowania napędu marki Digga.

System HALO został opracowany przez Diggę w 2016 roku, przeszedł szereg testów i modyfikacji, aby 5 lat później wejść na rynek jako pełnowartościowy, niezawodny i nowatorski produkt. HALO rewolucjonizuje sposób wiercenia, czyniąc go prostszym, efektywniejszym i szybszym.

 

 

Na automatycznym wskazaniu pionu podczas wiercenia. Pasmo zielonych diod LED w obudowie napędu wskazuje, kiedy urządzenie znajduje się w pionie, a sekwencja czerwonych i zielonych świateł prowadzi operatora z powrotem do pionu, gdy urządzenie nie jest wyrównane.

  • System opiera się na  6 czujnikach, które dokonują dokładnego pomiaru nachylenia do +/- 0,25°.
  • HALO wykorzystuje mikroprocesor i funkcję „Sensor Fusion”, aby połączyć sygnały wejściowe z wielu czujników w jedno wyjście, które jest dokładniejsze i mniej podatne na fałszywe odczyty niż modele z jednym czujnikiem.
  • Sygnał wysyłany jest do pierścienia diod LED, które w zależności od nachylenia świecą się na zielono (pion – od 0° do 1,5° nachylenia.) lub zielono-czerwono (odchylenie – powyżej 1,5°) oraz wskazują operatorowi, w którą stronę należy wyrównać jednostkę napędową.

 

Digga PD5

Jakie są korzyści z zastosowania HALO?

Dzięki zastosowaniu HALO nie musimy korzystać z poziomicy podczas wiercenia, ani martwić się regulacją konta w odwiercie, co przyspiesza i ułatwia cały proces wiercenia. Umożliwia również szybsze ustawienie wiertła po zrzuceniu urobku. Halo gwarantuje równy odwiert, co z kolei przekłada się na oszczędność pieniędzy – im równiejszy odwiert tym np. mniejsza ilość wylewanego betonu. Ważną zaletą HALO jest zmniejszenie obciążenia bocznego wiertła i napędu, a tym samym eliminacja awarii i kosztownych napraw.

 

System HALO umożliwia również wiercenie pod wybranym kątem – jest to możliwe dzięki funkcji zerowania dowolnego nachylenia. Urządzenie będzie świecić się na zielono, gdy ustawiony kąt zostanie utrzymany, a sekwencja czerwonego i zielonego będzie wskazywać, gdy przekroczy ten kąt o więcej niż 1,5°. Funkcja ta jest możliwa tylko w przypadku systemu HALO zasilanego baterią. 

 

Obecnie z HALO dostępne są  napędy PD3 doPD7. Trwają prace nad możliwością oferowania HALO w PDD do PD50 i dysków SD do końca 2022 r.