Uncategorized

Chwytaki do zadań specjalnych!

Codziennie na placach budowy pracownicy muszą przenosić ogromne ilości ciężkich materiałów. Kładą krawężniki, przenoszą duże i ciężkie kamienne płyty, układają kostkę brukową. Na dłuższą metę stanowi to poważne zagrożenie dla ich zdrowia. Tutaj z pomocą przychodzi niemiecka firma Hunklinger specjalizująca się w multifunkcjonalnych chwytakach do głazów, krawężników, czy wszelakiej galanterii betonowej.

Dzięki tym wielofunkcyjnym chwytakom Hunklinger ciężka praca staje się absolutnie prostsza, a pracownicy nie narażają swojego kręgosłupa na urazy. Chwytaki i szczęki układające firmy Hunklinger są przystosowane do wielu zadań, mają ogromny potencjał i otwierają wiele nowych możliwości.

PENTAX Image

We współpracy z maszynami budowlanymi mają szeroki wachlarz zastosowań, zdecydowanie ułatwiają i przyśpieszają pracę. W zależności od zastosowanych szczęk mogą przenosić również głazy, bloki kamienne, płyty i bariery betonowe, słupy palisadowe, płyty ażurowe, kwietniki, elementy betonowe o najróżniejszym kształcie i przeznaczeniu, np. do odwadniania. Regulowana rozpiętość szczęk pozwala operatorowi na chwytanie najmniejszych elementów. Dzięki rotatorowi nie tylko pozwalają na precyzyjne manipulowanie przedmiotami, przenoszenie i ustawienie ich w zamierzonej pozycji i miejscu, ale także ułatwiają prace załadowcze.

Chwytaki wielofunkcyjne Hunklinger dzięki swojej optymalnej budowie, niewielkim rozmiarom i wadze oraz szerokim asortymentem wymiennych szczęk są bezkonkurencyjne na rynku.

Dostępne modele

Firma Hunklinger w swojej ofercie posiada dwa modele wielofunkcyjnych chwytakówS100 oraz S400. Oba modele składają się z urządzenia bazowego oraz wymiennych szczęk.

Model S100 to lekki wariant wielofunkcyjnego chwytaka, który względu na niewielką wagę własną jest idealnym urządzeniem do zastosowania nawet na mikrokoparkach o wadze od 800 kg.

Model S400 to chwytak o udźwigu aż 400 kg. Większy ciężar własny, jak również większy zakres chwytania i udźwig sprawiają, że chwytak ten jest w stanie zdziałać ”cuda” na placu budowy. Przy pomocy odpowiedniego wyposażenia może ustawiać np. krawężniki, stopnie schodowe, przenosić kamienie czy układać płyty ażurowe, ale także – przy pomocy odpowiednich szczęk – może zamienić się w zwinny chwytak do kostki brukowej.